FoodBugs - Kim jesteśmy? 0
FoodBugs - Kim jesteśmy?

Dobrze Cię widzieć!

Cześć! Nazywam się Patryk i jestem niesamowicie podekscytowany, że wpadłeś/aś na naszą stronę! Zakładam, że dopiero co zgłębiasz totalnie nowy temat, jakim są dla Ciebie produkty z owadów i tym bardziej cieszę się, że będę mógł przeprowadzić Cię przez ten niesamowicie interesujący temat.

Prywatnie jestem miłośnikiem podejścia less waste oraz fleksitarianinem, który wzbogacił swoją zrównoważoną dietę roślinną o wysokowartościowe produkty na bazie owadów. Niestety tego typu produktym nie były dostępne w Polsce i żeby je spożywać, musiałem sprowadzać je z zza granicy, co wiązało się z dużym kosztem samych produktów, jak i ich dostawy. Pomysł na stworzenie Food Bugs, narodził się z tej właśnie potrzeby. Pragnąłem, aby spopularyzować tak korzystną i innowacyjną dla planety, a zarazem dla ludzi, żywność. Zdaje sobie sprawę z tego, jakim wyzwaniem będzie popularyzacja tej żywności w naszym kraju, natomiast sytuacja u naszych zachodnich sąsiadów pokazuje, że jest to możliwe, a rozpoznawalność produktów z owadów rozwija się w zawrotnym tempie. Moją misją jest pokazanie licznych korzyści dla człowieka oraz naszej planety, które niosą ze sobą owady. Poznajmy się i dołącz do naszej grupy na Facebooku, jeżeli chcesz zmieniać świat na lepsze razem ze mną! –https://www.facebook.com/groups/533626624424040

 

Food Bugs proponuje rewolucyjne i ekologiczne podejście do diety Polaków

Jesteśmy świadomi globalnych wyzwań, przed jakimi staje światowa populacja. Wyzwanie związane z wyżywieniem prawie 11 miliardów osób (wedle prognoz ONZ), wyczerpywaniem zasobów wody pitnej, brakiem wystarczającej ilości terenów uprawnych oraz hodowlanych, to jedne z najważniejszych problemów obecnego świata. Jednym z rozwiązań, które pozwolą na wyżywienie tak licznej populacji jest dostarczenie nowej alternatywy żywności, która dostarczy wszystkie niezbędne mikroskładniki oraz białko, przy minimalnym wykorzystaniu zasobów naturalnych Ziemi.

Takim rozwiązaniem są właśnie produkty stworzone na bazie owadów jadalnych!

owady to bardzo zdrowa żywność

Już w 2013 roku organizacja FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa) opublikowała raport, w którym opisała duży problem, jakim będą źródła białka w przyszłości. Do 2030 roku populacja świata osiągnie 9 miliardów, a to wraz z rozwojem krajów takich jak Chiny, znacząco podniesie światowy popyt na mięso. Z przeprowadzonej analizy wynika, iż oczywistym jest, że tradycyjne źródła białka nie wystarczą aby wykarmić populację. W raporcie, FAO opisało liczne korzyści,  jakie niesie ze sobą spożywanie owadów i zachęciła do włączenia ich do stałej diety, zwracając uwagę na wysoką zawartość tłuszczy, białka, witamin, błonnika oraz minerałów.

Cały raport można przeczytać pod linkiem - http://www.fao.org/3/i3253e/i3253e00.htm

 

Sprawdź produkty dostępne w naszym sklepie

Nawiązujemy współpracę tylko z producentami, których produkty wielokrotnie przetestowaliśmy i jesteśmy zadowoleni z ich jakości. Zależy nam na posiadaniu zróżnicowanej oferty, w której każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno jeżeli szukasz zdrowej i wysokobiałkowej przekąski, jak i pełnowartościowych produktów, idealnych na obiad. Chcemy stale rozwijać naszą ofertę, nawiązując współpracę z najpopularniejszymi markami zagranicznymi, jak i lokalnymi firmami oferującymi ciekawe, ale przede wszystkim ekologiczne produkty.

 

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami oraz promocjami śledź nasze profile społecznościowe i zapisz się do newslettera.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl