FoodBugs
Dlaczego owady?

Dlaczego owady?

 

Alternatywne źródła białka

Produkcja białka stale wzrasta, aby zaspokoić zapotrzebowanie liczniejszej i bogatszej populacji. Aby zrównoważyć ten proces niezbędne jest poszukiwanie alternatywnych źródeł, a takim właśnie są owady. Białko z owadów jest niezwykle dobrym źródłem aminokwasów egzogennych oraz charakteryzuje się wysoką strawnością. Dodatkowo owady cechują się wysoką gęstością odżywczą – są źródłem nienasyconych kwasów tłuczczowych, witamin (A, C, witaminy z grupy B) oraz cennych składników mineralnych m.in. potasu, cynku, magnezu i żelaza.

owady jadalne bogate w bialko

 

Hodowla bardziej zrównoważona od innych zwierząt hodowlanych 

Globalne ocieplenie klimatu jest jednym z największych wyzwań naszych pokoleń. Hodowla owadów, z których powstały oferowane przez nas produkty wpisują się w ruch, który dąży to zminimalizowania swoją działalnością wpływu na środowisko. Dla przykładu, świerszcze wytwarzają średnio poniżej 0,1% Co2 tego co wywarza hodowla bydła. Natomiast, aby wyprodukować 1 kilogram białka z owadów, potrzebujemy aż 13 krotnie mniejszego terenu pod uprawę. Ponadto, owady można hodować wertykalnie, dzięki czemu hodowla jest znacznie bardziej efektywna!

 

 emisja co2 przez hodowlę owadów

Mniejsze wykorzystanie zasobów naturalnych Ziemi

Obecnie 19 proc. zasobów wody pitnej wykorzystywane jest w przemyśle, a 69 proc. w rolnictwie. Globalne zużycie wzrosło sześciokrotnie w ciągu ostatnich 100 lat z powodu wzrostu liczby ludności, rozwoju gospodarczego oraz zmieniających się wzorców konsumpcji i nadal rośnie w tempie ok. 1 proc. rocznie. Nieefektywność wykorzystywania wody w rolnictwie jest również przyczyną degradacji środowiska, zmniejszenia przepływów rzecznych, degradacji siedlisk dzikich zwierząt i zanieczyszczenia środowiska. Owady potrzebują tylko ułamka wody oraz paszy w porównaniu do tradycyjnych zwierząt gospodarczych. Można je hodować w praktycznie każdym klimacie i środowisku! 

zućycie zasobów naturalnych ziemii do produkcji owadów

Smaczne i różnorodne produkty dla każdego

Owady można spożywać na wszystkie możliwe sposoby: smażone, pieczone, gotowane, mielone, według Twoich preferencji. Mogą być niezwykle ciekawą alternatywą dla niezdrowych przekąsek, które wcinamy oglądając ulubiony serial czy mecz, a zarazem możemy ich użyć jako dodatek do sałatek czy makaronu. Produkty dostępne w naszym sklepie, to nie tylko przekąski, ale i pełnowartościowe produkty, będące idealną propozycją na obiad. Nasze burgery, falafele, czy bolognese to dobrze znane wszystkim dania, stworzone z myślą o dostarczeniu naszym klientom wysokowartościowych produktów, a zarazem dobrem dla planety. Z kolei produkty takie jak batony wysokobiałkowe, czy białko proteinowe to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie. Białko z owadów jest lepiej przyswajalne od tradycyjnych źródeł i jest lepsze dla klimatu.

Sam widzisz, iż nasze produkty są dobrym rozwiązaniem na każdą porę dnia!

Rosnąca popularność na całym świecie

 Ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie włączyło owady do swojej diety

Ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie włącza owady do swojej diety. Są bardzo popularne w Azji, Ameryce Południowej, czy Afryce. Natomiast z roku na roku zyskują popularność w krajach europejskich, takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja, czy Holandia. Produktów z roku na rok przybywa, a teraz wiele z nich dostępne jest już w Polsce. W naszym sklepie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl