Jadalne owady po treningu? Sprawdź dlaczego warto! 0
Jadalne owady po treningu? Sprawdź dlaczego warto!

Coraz częściej mówi się o tym, że jadalne owady to pożywienie przyszłości. Wiele osób nadal jest do tego sceptycznie nastawionych i właśnie dlatego warto mówić o wszelkich korzyściach, które wiążą się z wprowadzeniem ich do swojej diety. Na sam początek można sięgać po nie na przykład tylko po treningu, aby zobaczyć, jak reaguje na nie nasz organizm. Z całą pewnością jest to jednak ciekawy sposób na urozmaicenie swojego sposobu żywienia.

Spis treści:

  1. Owady są bardzo dobrym źródłem białka, co jest istotne po treningu
  2. To ciekawa i smaczna przekąska
  3. Owady są niczym naturalny superfood

Owady są bardzo dobrym źródłem białka, co jest istotne po treningu

Wielu trenerów rekomenduje spożywanie białka również po zakończonym treningu. Właśnie w ten sposób można wesprzeć naprawę uszkodzonej tkanki mięśniowej, a także poprawić adaptację względem nowych ćwiczeń. Dodatkowo należy pamiętać, że owady są naprawdę dobrym źródłem białka. W zależności od gatunku mogą zawierać go od 40% do 70%. Jedną z najwyższych zawartości białka ma świerszcz.

To ciekawa i smaczna przekąska

Kolejną kwestią przemawiającą za tym, że warto sięgać po owady, jest to, że stanowią one bardzo oryginalną i naprawdę smaczną przekąskę. To dobra alternatywa dla osób, którym znudziły się już tradycyjne snacki. Obecnie na polskim rynku owady jadalne dostępne są w dwóch głównych formach, a mianowicie pod postacią suszoną oraz pod postacią mąki. Kto raz spróbuje jadalnych owadów, szybko przekona się o tym, że jak najbardziej mogą stanowić one zdrową i równie dobrą alternatywę dla chipsów czy orzeszków. Jeśli nie chcesz ich spożywać solo, jak najbardziej możesz je dodać do swojego po treningowego posiłku.

Owady są niczym naturalny superfood

O superfood mówi się coraz więcej i cieszy się ona popularnością głównie wśród sportowców i osób dbających o prowadzenie zdrowego stylu życia. Do naturalnej super żywności można jak najbardziej zaliczyć owady. To wysoko odżywczy produkt, który zawiera w sobie spore ilości białka, żelaza, wapnia i zdrowych tłuszczy. Do tego dochodzi również mała zawartość węglowodanów. Niektórzy uważają wręcz, że spożywanie jadalnych owadów ma zbawienny wpływ na sylwetkę, zmniejszając tym samym problem otyłości. Sięganie po nie po treningu zamiast po przetworzoną żywność, z całą pewnością wpłynie pozytywnie na samopoczucie i budowanie mięśni.

Zastanawiasz się czy owady jadalne to coś dla ciebie? Nie warto dłużej zwlekać. Wybierz dla siebie swoją ulubioną przekąskę i zabierz ją ze sobą na siłownię! To lepsze, niż chipsy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl